JAUNUMS

5 padomi sirds veselībai vasaras karstumā

Vasaras karstuma laikā īpaša uzmanība jāpievērš sirds veselībai, jo aktīva atpūta un tveicīgais laiks rada lielāku slodzi sirdij. Īpaši piesardzīgiem jābūt tiem, kas cieš no sirds un asinsvadu slimībām. Te būs pieci padomi, kā rīkoties vasaras karstuma laikā, lai atbalstītu savu sirdi.

ŪDENS

Gada karstajā laikā cilvēka organismam īpaši nepieciešams šķidrums. Veselības aprūpes speciālisti iesaka uzņemt šķidrumu nelielās porcijās visas dienas garumā. Vēlams dzert ūdeni vai ūdeni ar citronu vai svaigām ogām.

APĢĒRBS

Tveicīgajā laikā ārkārtīgi liela nozīme ir piemērota apģērba izvēlei. Vēlams izvēlēties gaišu un brīvu apģērbu no plāna, elpojoša materiāla. Atrodoties ārā, nepieciešams pasargāt arī galvu ar cepuri.

FIZISKĀ AKTIVITĀTE

Vasaras karstumā vēlams izvairīties no fiziskām pārslodzēm un intensīviem treniņiem, īpaši, ja jums nav iepriekšējas sagatavošanās. Pie fiziskās aktivitātēm pieskaitāms arī darbs dārzā. Ja tomēr aktivitāte ir nepieciešama, labāk ieplānot to uz agrajām rīta stundām vai vakaru, lai samazinātu fizisko slodzi dienas karstākajās stundās, kad ir visaugstākā saules intensitāte.

PULSS UN ASINSSPIEDIENS

Ne tikai tiem, kas cieš no sirds un asinsvadu slimībām, bet visiem gada karstajā laikā jāpievērš īpaša uzmanība pulsam (miera stāvoklī nevajadzētu pārsniegt 70-80 sitienus/minūtē) un asinsspiedienam (miera stāvoklī nevajadzētu pārsniegt 140/85 mmHg), rūpīgi jālieto ikdienas asinsspiedienu normalizējoši medikamenti. Nepieciešamības gadījumā – jāvēršas pie ārsta un jālieto medikamenti.

MEDIKAMENTI

Cilvēkiem, kuriem ir iepriekš konstatētas sirds un sirds asinsvadu slimības, un tiem, kuri lieto medikamentus, regulāri jāmēra pulss un asinsspiediens un jālieto visi ārstu nozīmētie medikamenti. Tāpat vērts sniegt sirdij atbalstu ar naturāliem preparātiem, kā VALERON – augu ekstraktu un bioloģiski aktīvo vielu komplekss ar tiamīnu, kas veicina normālu sirdsdarbību.

VALERON sastāvā ietilpstošs tiamīns veicina normālu sirds darbību. Sastāvā ir arī kālijs, kas palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu, un magnijs, kas veicina sirds muskuļu darbību un palīdz mazināt saspringumu. Augu ekstraktu komplekss sekmē relaksāciju un normālizē sirds darbību. Baldriāna saknes ekstrakts un vilkābeles ziedkopu ekstrakts mazina uzbudināmību, veicina normālu sirdsdarbību, pasargajot no sirds pārsitieniem. Visas sastāvā ietilpstošās bioloģiski aktīvās vielas pastiprina viena otras iedarbību, nodrošinot VALERON augsto efektivitāti.

Ja ievērosim šos piecus vienkāršus padomus, sirds būs pateicīga!

UZ VEIKALU