JAUNUMS

5 padomi, kā samazināt stresu ikdienā

Šodien mēs dzīvojam ļoti straujā un stresa piesātinātā pasaulē, esot nepārtrauktā mijiedarbībā ar ikdienas izaicinājumiem, ar konkurenci, ar naudas pelnīšanu, ar kritikas uzklausīšanu, ar visa paspēšanu, ar līdzsvara un emocionālās stabilitātes noturēšanu… Šo uzskaitījumu varētu turpināt, bet kopīgais šim visam – tie visi ir stresu veicinoši faktori, un, laicīgi tos nepamanot un nenovēršot, cilvēks var nonākt daudz nopietnāku veselības problēmu priekšā.

Šajā rakstā apkoposim 5 padomus, kas var palīdzēt mazināt ikdienas stresu un sasniegt dzīvesprieku.

  1. Regulāras fiziskās aktivitātes. Mērenas un regulāras sportiskas aktivitātes palīdz kontrolēt stresu. Ja ir bijusi ļoti stresa pilna diena, pēc tās noteikti ieteicams fiziski izlādēties – padarīt kādu fiziski spēcīgu darbu, doties paskriet vai uz trenažieru zāli. Regulārie skrējēji, starp citu, ļoti bieži atzīst, ka ar skriešanas palīdzību viņi ne tikai uztur sevi labā fiziskā formā, bet arī efektīvi noņem ikdienas stresa devu. Kā tas strādā? Pirmkārt, fiziskā aktivitāte un cits fokuss nodrošina pārslēgšanos, otrkārt, tā ir izlādēšanās – mēs nodedzinām dienas laikā saražoto noradrenalīnu un kortizolu, bet vietā dabūjam jaunu endorfīnu koncentrāciju. Principā mēs samazinām stresa hormonus un palielinām endorfīnus, ko varam saukt par dabiskajām narkotikām – ne velti novērots, ka pēc vienas stundas intensīva treniņa cilvēks nonāk tādā pastiprinātā labsajūtas stāvoklī, un stresa tur vairs nav.
  2. Ēšanas paradumi. Lai cik modernas diētas šobrīd būtu populāras, jāēd ir trīs reizes dienā – sabalansētu un pilnvērtīgu uzturu. Paēdis cilvēks vienmēr jūtas labāk, omulīgāk, bet izsalcis cilvēks biežāk ir īgns. Novērojumi liecina, ka šobrīd populārās diētas, badošanās un ēšana vienu reizi dienā rada ne tikai lielu emocionālu diskomfortu, kas provocē toksiskas bioķīmiskās reakcijas, kas ir cēlonis stresa izjūtai, bet arī veido cilvēka organismam būtisku vielu iztrūkumu. Piemēram, līdz galam neapēstas kalorijas un iztrūkstošās minerālvielas provocē nestabilu glikozes līmeni. Arī ilgstoši neēdot taukus saturošus produktus, hormoniem sāk pietrūkt sintēzes izejvielu, bet antistresa hormonu sintēzes procesam taukvielas ir būtiski nepieciešamas. Visas uzturvielas rada vairoga efektu stresu izraisošajām bioķīmiskajām reakcijām, tādēļ regulāra un pareizi sabalansēta ēšana ir svarīga stresa menedžmenta sastāvdaļa. Paēdis cilvēks ir stresa noturīgāks nekā nepaēdis cilvēks.
  3. Visas aizraušanās, kas ļauj atbrīvot prātu un pārslēgt domāšanuārpus ikdienas rutīnas un saspringuma, ir ļoti labvēlīgas, lai aizvirzītu stresa hormonus. Dziediet korī, dejojiet, gleznojiet, sportojiet vai atjaunojiet vecus auto – jebkurš hobijs būs lielisks stresa un negatīvo emociju novadītājs.
  4. Pastaigas svaigā gaisā. Ja nav laika vai iespējas fiziskam sportam vai treniņiem, ejiet staigāt. Ik dienu ieplānojiet vismaz pusstundas pastaigu svaigā gaisā – tas atbrīvo domas, uzlabo noskaņojumu un kustina ķermeni, vienlaikus kustinot visus stresu izraisošos hormonus, liekot tiem iet mazumā. Skābeklis ir svarīgs ikvienam cilvēkam, lai būtu vesela miesa un pozitīvs gars – pierādīts, ka tieši skābekļa trūkums organismā bieži veica sliktu garastāvokli.
  5. Mierīga atpūta un nomierinoša mūzika. Brīžos, kad kāpinās stress, ir apzināti jāmeklē klusums un miers. Pētījumos secināts, ka klasiskās mūzikas klausīšanās būtiski samazina ikdienas stresu, bet efektīva būs arī jebkura cita mūzika, kas ir lēna un nomierinoša. Šodien Rietumu pasaulē arvien populārāka kļūst meditācija un joga – tas ir lielisks rituāls stresa menedžmentā, jo balstās uz absolūtu cilvēka iekšējo un ārējo mieru. Katram savs miera veidošanas rituāls var būt atšķirīgs – tikpat labi tā var būt grāmatas lasīšana vai rokdarbi. Svarīgi ir dot sev iespēju pārslēgties un atrast laiku sev, lai domās būtu ārpus savas ikdienas trauksmainajiem notikumiem.

Vēl lai palīdzētu savam organismam cīņā ar stresu un lai stiprinātu stresa noturību, talkā var nākt dabiskie uztura bagātinātāji. Tāds ir NERVOSTRONG®  – uztura bagātinātājs, kas radīts, lai ne tikai nomierinātu nervu sistēmu, bet arī lai stiprinātu stresa noturību. NERVOSTRONG® ir pilnībā dabisks – tajā ir iekļauts augu ekstraktu komplekss, B grupas vitamīni, magnijs un neaizvietojamā aminoskābe L – triptofāns. Šāds vitamīnu un ekstraktu komplekss ļoti labvēlīgi iedarbojas uz mūsu nervu sistēmu, jo tas gan nomierina, gan uzlabo miega kvalitāti, gan līdzsvaro bioķīmiskos procesus, kas veicina dzīvesprieku, gan stiprina pašu nervu sistēmu, lai nākotnes strespilnie apstākļi stresu vienkārši neizraisītu.

Lasi vairāk par NERVOSTRONG® vai iegādājies izdevīgāk –  veikals.nervosterong.com.