JAUNUMS

Vai ir iespējama vasara bez stresa?

Vasaras brīvlaiks ir laiks, kuru bērni gaida ar nepacietību – trīs mēneši bez skolas, pilni ar piedzīvojumiem, atpūtu un izklaidēm. Tomēr, kamēr bērni izbauda brīvību, vecākiem šis laiks var radīt ievērojamu stresu. Kā līdzsvarot bērnu vēlmes un vajadzības ar vecāku darba un mājas dzīves prasībām? Kā nodrošināt, ka bērni ir drošībā un laimīgi, kamēr vecāki cenšas pildīt savus pienākumus? Apskatīsim galvenos stresa avotus un iespējamās risinājumu stratēģijas.

Kādi ir galvenie stresa avoti vecākiem?

Laika pārvaldība. Līdzsvarot bērnu aktivitātes un vecāku darba grafiku var būt izaicinājums. Darbs no mājām vai mēģinājums sakārtot bērnu aktivitātes, lai tās netraucētu vecāku darba laiku, var būt īpaši grūti.

Nepārtrauktā uzraudzība. Vasaras brīvlaikā bērniem ir vairāk brīvā laika, un tas bieži nozīmē, ka vecākiem jānodrošina nepārtraukta uzraudzība, īpaši jaunākiem bērniem. Tas var būt grūti vecākiem, kuri strādā.

Izmaksas. Vasara bieži vien prasa papildu izdevumus – vasaras nometnes, izklaides, ceļojumi, aktivitātes un uzkodas. Šīs papildu izmaksas var radīt finansiālu spriedzi.

Bērna emocionālais stāvoklis. Neskatoties uz brīvību, daudzi bērni var justies garlaicīgi bez strukturētas dienas kārtības, ko nodrošina skola. Garlaicība var novest pie neapmierinātības un nemiera. Tāpat bērna garastāvokli brīvlaikā ietekmē sociālā izolācija – bez skolas un iespējas regulari satikties ar draugiem, bērni var justies vientuļi un izolēti. Bērna emocionālais stāvoklis ir vēl viens iemesls, kas var radīt stresa sajūtu un emociomālo spriedzi vecākiem. 

Iespējamie risinājumi

Lai vasarā samazinātu iespējamo stresu, speciālisti iesaka vecākiem saplānot grafiku un izmaksas, kā arī ieplānot laiku sev un, nepieciešamības gadījumā, atbalstīt savu nervu sistēmu ar augu izcelsmes preparātiem. 

Plānošana un rutīna. Rutīna palīdz gan bērniem, gan vecākiem saglabāt struktūru un vecākiem vieglāk pārvaldīt laiku. Tāpēc izveidojiet vasaras grafiku ar plānotām aktivitātēm un atpūtas laiku, piemērām, ieplānojiet nometnes un  izklaides programmas, kas piedāvā strukturētas aktivitātes un uzraudzību. Tas ne tikai nodrošinās bērniem izklaidi, bet arī dos vecākiem atelpu.

Sociālā mijiedarbība. Atceraties, ka bērniem ir nepieciešama sociālā mijiedarbība. Veiciniet to, organizējot spēļu dienas ar draugiem, apmeklējot ģimenes pasākumus vai piesakoties kopienas aktivitātēm.

Izmaksu plānošana. Sagatavojiet budžetu vasaras aktivitātēm un pieturieties pie tā. Meklējiet bezmaksas vai lētākas alternatīvas, piemēram, vietējās bibliotēkas pasākumus, parku apmeklējumus vai kopīgas mājas aktivitātes.

Laiks un atbalsts sev. Vecākiem ir svarīgi atrast laiku sev un atpūtai. Dalīšanās atbildībā ar partneri, ģimenes locekļiem vai draugiem var palīdzēt mazināt stresu. Gadījumā, kad jūtat, ka arī vasarā jūs ik uz soļa pavada stress, atbalstiet savu nervu sistēmu ar augu izcelsmes preparātu. NERVOSTRONG® INTENSIVE ir līdzeklis, cilvēkiem, kuri saskaras ar intensīvu un stresa apstākļiem piepildītu ikdienu, un kas vēlas stabilizēt savu stāvokli. 

Vasaras brīvlaiks var būt izaicinošs periods, bet ar rūpīgu plānošanu un elastīgu pieeju ir iespējams radīt pozitīvu un patīkamu pieredzi gan vecākiem, gan bērniem. Atcerieties, ka galvenais ir līdzsvars un sapratne starp visām iesaistītajām pusēm.

Lasi vairāk par Nervostrong vai iegādājies izdevīgāk mūsu veikalā!